Ing. Stanislav Juránek
běžec

Milí běžci, kolegové, kamarádi!
Před 16 lety jsem se vrátil k běhání, abych shodil pár kilo a nemusel se stydět před svými syny, že se o sebe a svoji kondici nestarám. S několika kamarády nás napadlo vytvořit běžecký seriál, díky kterému bychom se mohli pravidelně setkávat a měřit své síly. Děkuji proto všem organizátorům BBP za to, že mohu i dnes najít kamarády, kteří mě podpoří v tom, abych se stále znovu stavěl na start. Dříve jsem se snažil umístit v první stovce výsledkové listiny, pak v první polovině závodního pole. Následně jsem hledal soupeře, kterého porazím. Třeba Volavého. Dnes bojuji se sebou a snažím se, abych bojoval ze všech sil. Každoročně závody podporuji a získávám finanční prostředky, aby závody neskončily z roku na rok, ale hlavně chodím mezi Vás, běžci. Protože od vás dostávám mnohem více: Pohodu, radost z pohybu, kamarádství, pochopení a přátelství.

Těším se na setkávání v ročníku BBP 2016 až 2017!

Ing. Petr Vokřál
primátor statutárního města Brna

Vážené dámy a pánové, milí sportovci, když se v proslulém filmu ptali Forresta Gumpa, proč běhá a čeho se snaží dosáhnout, odpověděl: „Chtělo se mi běhat. Zkrátka se mi chtělo.“ Neměl žádný důvod a už vůbec ne hmotnou motivaci, přesto utíkal. I když fiktivní postava, stal se tímto inspirací pro mnoho lidí. Připomněl nám všem, že pohyb je atributem a podstatou života a že nemusíte být vrcholoví sportovci nebo lovci trofejí, abyste vklouzli do sportovních bot a vyrazili do lesa dát si trošku do těla.

Brněnský běžecký pohár spojuje nadšence, pro které se běh stal koníčkem. Profesionální vytrvalci i hobby sportovci, ti všichni zde změří své síly v souboji, kde jde o radost z pohybu a vyplavení endorfinů stejně jako o body a vteřiny. Své místo zde najde každý, kdo se nebojí propotit si tričko a urazit pár kilometrů. A pokud budete mít i po vašem skvělém výkonu dost sil, zanořte se do brněnských uliček a užijte si jejich jedinečnou atmosféru. Můžete obdivovat krásu brněnské architektury, pátrat po stopách minulosti v místních muzeích či se oddávat kultuře v klubech či divadlech. A až dostanete hlad a žízeň, ochutnejte něco z místní gastronomie a zapijte to moravským vínem.
Věřím, že po takových zážitcích se sem budete rádi vracet.

Mgr. Marek Šlapal
náměstek hejtmana Jihomoravského kraje

Běh je přirozený pohyb a jako každá přirozenost zlepšuje nejen fyzickou, ale také psychickou kondici.
Přeji klidný běh a čistou hlavu.

Mgr. Petr Kotyza
předseda Vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno, manažer atletického oddílu

Přehouplo se jaro, léto a na dveře klepe podzim a hlavně opět start, dle narůstající účasti běžců v minulých letech, oblíbeného Brněnského běžeckého poháru. Jen málokterý seriál běhů se může pochlubit takovou účastí a věkovým složením startovního pole. Objevují se zde děti, které teprve nedávno začaly chodit a vedle nich běžci, kteří se mohou pochlubit určitě několika tisíci absolvovaných kilometrů. Pro všechny jsou zde připraveny tratě a mnohé běžecké souboje, kdy nejde o hlavní vítězství, ale přátelský souboj. Mnozí se povzbuzují navzájem a snaží se motivovat v trénincích.

A to všechno vlastně se zapálenými pořadateli udělalo Brněnský běžecký pohár tím, co v současné době je. Velký dík všem, kteří se snaží pro běžce připravit, co nejlepší trať, ale i zázemí, vždyť běžci jsou Ti, kteří se nejraději setkávají na trati a odtud přenáší sportovní přátelství do normálního života. Dík patří také těm, kteří tyto aktivity podporují, jsou to na jedné straně sponzoři a na druhé Ti, kteří ovlivňují společenský život u nás.

Doufám, že za nás běžce, které podporují, jim mohu slíbit, že podpoříme i my je, neboť bez nich by nikdy nebylo možné vytvořit tak velké běžecké uskupení, jaké představuje startovní pole Brněnského běžeckého poháru.
Vzhůru na start nového ročníku 2016/2017.

Mgr. Jaroslav Suchý
člen Zastupitelstva města Brna

Milé běžkyně, milí běžci, prosím přijměte moji upřímnou poklonu. Je velmi milé, že tolik lidí stojí o Brněnský běžecký pohár, jehož organizátoři zasluhují obrovský respekt. Přeji vám, abyste si letošní seriál především užili. Myslím, že Coubertinovu heslu „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ patří nadčasovost. Samo sebou, pokud je sportovní zážitek okořeněn vítězstvím, nebo umístěním „na bedně“, je to nádhera. Nicméně, přeji vám, abyste běželi pro radost, pro radost z pohybu, účasti, proběhnutí cílovou páskou. Věřím, že každá běžkyně nebo běžec může zažít své malé, soukromé vítězství.

Zdar Brněnskému běžeckému poháru.

hermankova_lekarna

Nejprve bych chtěl srdečně pozdravit všechny běžce na prahu dalšího ročníku Brněnského běžeckého poháru.

Z mých osobních ambicí v minulém ročníku nezbylo téměř nic, jelikož jsem se musel vyrovnat se záludným zraněním a to přetížením lýtkového svalstva. Ani to mi však nezabránilo být svědkem velmi statečných běžeckých výkonů mnohých z Vás. Například závod v Kuřimi byl velmi pěknou podívanou na běžce, kteří si doslova užívali ledovo-sněhové dobrodružství.

Nadbytek času, který se mi vytvořil po vysazení tréninkového režimu, jsem briskně zaplnil prací na novém projektu.

Projekt je zaměřený na výrobu sportovní výživy určené zejména pro vytrvalostní sporty. Spolu s italským týmem odborníků z oblasti farmaceutické výroby vyvíjíme produkty, které jsou založeny na přírodních antioxidantech a dalších látkách, využívaje recentní vědecké poznatky z oblasti sportovní výživy a sportovní medicíny.

Pokud vše stihneme dle naplánovaného harmonogramu, tak budete mít příležitost vyzkoušet první výsledky naší práce spolu se začátkem Brněnského běžeckého poháru.
Věřím, že si letošní závodění užijete ještě více než to minulé. Pokud se navíc rozhodnete navštívit některou z našich provozoven nebo náš e-shop www.hermankovalekarna.cz, zůstává pro všechny účastníky BBP (resp. držitele karty) sleva 5 % z volně prodejného sortimentu.

Budu se na Vás těšit na startu.

Za Heřmánkovou lékárnu

_0001_kantek

Miroslav Kantek
člen VSK Univezita Brno

18. ročník
Brněnský běžecký pohár

BBP JE BĚŽECKÝ SERIÁL,
který se skládá - již po osmé v řadě
Z DESÍTI DÍLČÍCH ZÁVODŮ.

© 2016

BĚŽECKÝ SERIÁL
  • BĚH O POHÁR JEHNIC - Běh 17. listopadu
  • MIKULÁŠSKÝ BĚH - Okrouhlá
  • VRANOVSKÝ ŽLEB
  • ŠTĚPÁNSKÝ BĚH - Syrovice
  • KUŘIMSKÝ KROS
  • RADOSTICKÁ NEREZOVÁ DESÍTKA
  • RÁJECKÁ DESÍTKA
  • MODŘICKÝ POHÁR
  • BĚH KOLEM MYSLIVNY
  • BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

BBP NEJSOU POUZE ZÁVODY
PRO AKTIVNÍ REGISTROVANÉ BĚŽCE,

ale i pro širokou veřejnost,
která se jej ve stále
zvýšené míře účastní.