Taťána Malá
náměstyně hejtmana Jihomoravského kraje

Běžecká komunita je úžasná. Všimla sem si, že když potkávám své kamarády a známé, vracejíci se z běhání, tak mají zpravidla na tváři úsměvy. I když běží v blátem za lijáku, pod pálícím sluncem nebo trěba ve sněhové vánici. Poslouchám je, když mluví o důvodech, které je nutí běhat, i když se jim trěba vlastně nechce, a tiše je obdivuji.

Na běhání se mi líbí, že je stělesnením svobody. Můžete běhat kam chcete, kdy chcete a jak chcete. Je jedno, jestli závodíte ze všech sil nebo se jen během bavíte, jestliže běháte rychle, pomalu nebo jen tak nazdarbůh. Běhání je úžasným prostředkem, jak si vyčistit hlavu a zrelaxovat. Asi díky tome je dnes běhání v Česku fenoménem.

Držím Brněnskému běžeckému poháru palce. Vím, že každoročně přiláká do Brna a okolí špičkové sportovce i běžecké nadšence a fanoušky z různých koutů celé země. Všem jeho účastníkům přeji, ať si na krásném jihu Moravy krásně zazávodí.

 

Mgr. Jaroslav Suchý
člen Zastupitelstva města Brna

Milé běžkyne, milí běžci,

stejně jako v loňském roce, přijměte prosím moji upřimnou poklonu a úctu. Myslím, že Brněnský běžecký pohár je již krásnou tradicí, která k Brnu neodmylitelně patří. Za to velmi děkuji organizátorům, kteří do toho dávají svůj čas, energii a jsou výkonným motorem celé akce. Přeji vám, abyste opět běželi pro radost, a aby proběhnutí cílovou páskou bylo každému z vás osobním vítěstvím.

Sportu zdar.

Ing. Stanislav Juránek

běžec

Běžci, běžkyne i běžčata,

zima se přiblížila a je tady další ročník našeho poháru. Stopu za stopou prošlapeme na našich trasách. Vlastně nám už tak trochu patří těch deset běžeckých cest kolem Brna. Čeká nás pouť od školy v Jehnicích na severní kopce u Okrouhlé, zpěť na motokros ve Vranově u Brna a na Štěpána nádilka v Syrovicích. Po skluzavce v Kuřimi si vyskoušíme běh do sjezdovky v Radosticích a výběh ke dvěma myslivnám: v Ráječku a v Kohoutovicích. Na závěr rovinka v Modřicích a u Brněnské prěhrady nahoru a dolů do posledního cíle. Prostě křížem krážem proběhneme naším krajem, starosti necháme odletět ve větru a o radost z běhu se podělíme s kamarády i s těmy, kteří nás doprovází.

Těším se, že letos neskončím na ledovce v Okrouhlé jako loni a uběhnu nejméně 6 desítek spolu s vámi.

Mgr. Petr Kotyza
předseda Vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno, manažer atletického oddílu

Dovolte, abych přivítal všechny na startu Brněnského běžeckého poháru. Opět s podzimem se s pravidelnymi požadateli jednotlivých závodů snažíme připravit několik akcí pro příznivce běhů. Tímto bych rád pozval do různych míst v okolí Brna příznivce běhání od nejmenších po zkušené a ostřílené matadory.

Snahou pořadatelú je udržet pohár v rozsahu v jakém byl, děkuji jim za maximální úsilí, které prědevším při shánění financí je v dnešní době mnohdy hodně těžké. Snahou je nezvyšovat startovné a udržet Brněnský běžecký pohár lidový i s lidovým startovním, cílem je přivést na start a ke sportu více lidí a atletika a především běhání je asi se svými náklady na zapezpečení a prostor nejméně náročné.

Další výhodou Brněnského běžeckého poháru je, že v jeden den na jednom místě mají možnost se potkat všichni jak dle věku, tak i výkonnosti. Brněnský běžecký pohár za své několikaleté působení vytvořil již hodně velkou rodinu a tato rodina se rok od roků rozrůstá.

Prěji všem, ať nám to běhá i v letošním roce a těším se na setkání na startu v Jehnicích, Okrouhlé, Vranově, Syrovicích, Radosticích, Rájci, Modřicích, na Myslivně a u loučení s dalším ročníkem na Brněnské přehradě.

19. ročník
Brněnský běžecký pohár

BBP JE BĚŽECKÝ SERIÁL,
který se skládá - již po osmé v řadě
Z DESÍTI DÍLČÍCH ZÁVODŮ.

© 2017

BĚŽECKÝ SERIÁL
  • BĚH O POHÁR JEHNIC - Běh 17. listopadu
  • MIKULÁŠSKÝ BĚH - Okrouhlá
  • VRANOVSKÝ ŽLEB
  • ŠTĚPÁNSKÝ BĚH - Syrovice
  • KUŘIMSKÝ KROS
  • RADOSTICKÁ NEREZOVÁ DESÍTKA
  • RÁJECKÁ DESÍTKA
  • MODŘICKÝ POHÁR
  • BĚH KOLEM MYSLIVNY
  • BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

BBP NEJSOU POUZE ZÁVODY
PRO AKTIVNÍ REGISTROVANÉ BĚŽCE,

ale i pro širokou veřejnost,
která se jej ve stále
zvýšené míře účastní.