Mgr. Petr Kotyza
předseda Vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno, manažer atletického oddílu

Dovolte, abych přivítal všechny na startu Brněnského běžeckého poháru. Opět s podzimem se s pravidelnými pořadateli jednotlivých závodů snažíme připravit několik akcí pro příznivce běhů. Tímto bych rád pozval do různých míst v okolí Brna příznivce běhání od nejmenších po zkušené a ostřílené matadory.

Výhodou Brněnského běžeckého poháru je, že v jeden den na jednom místě mají možnost se potkat všichni jak dle věku, tak i výkonnosti. Brněnský běžecký pohár za své několikaleté působení vytvořil již hodně velkou rodinu a tato rodina se rok od roku rozrůstá.

Snahou pořadatelů je udržet pohár v rozsahu v jakém byl, děkuji jim za maximální úsilí, které především při shánění financí je v dnešní době mnohdy hodně těžké. Snahou je udržet Brněnský běžecký pohár lidový i s lidovým startovným, cílem je přivést na start a ke sportu co nejvíce lidí a atletika a především běhání je asi se svými náklady na zabezpečení prostor nejméně náročné, proto i částka za startovné je spíše symbolická a náklady nesou pořadatelé a partneři Jihomoravský kraj a město Brno. Díky patří tedy všem, kteří podporují dobrou věc a Brněnský běžecký pohár si jistě podporu zaslouží. Rádi bychom zde poděkovali zástupcům Jihomoravského kraje a města Brna, kteří se zasloužili o podporu celého seriálu.

Taťána Malá
náměstyně hejtmana Jihomoravského kraje

Běžecká komunita je úžasná. Je mi sympatická. Všimla jsem si, že když potkávám své kamarády a známé, vracející se z běhání, tak mají zpravidla na tváři úsměv. I když běží v blátě, za lijáku, pod pálícím sluncem nebo třeba ve sněhové vánici. Poslouchám je, když mluví o důvodech, které je nutí běhat, i když se jim třeba vlastně nechce, a tiše je obdivuji.

Na běhání se mi líbí, že je ztělesněním svobody. Můžete běžet kam chcete, kdy chcete a jak chcete. Je jedno, jestli závodíte ze všech sil nebo se jen během bavíte, jestli běháte rychle, pomalu nebo jen tak nazdařbůh. Běhání je úžasným prostředkem, jak si vyčistit hlavu a zrelaxovat. Asi i díky tomu je dnes běhání v Česku fenoménem.

Držím Brněnskému běžeckému poháru palce. Vím, že každoročně přiláká do Brna a okolí špičkové sportovce i běžecké nadšence a fanoušky z různých koutů celé země. Všem jeho účastníkům přeji, ať si na krásném jihu Moravy krásně zazávodí.

 

Mgr. Petr Hladík
1. náměstek primátora

Milí závodníci a závodnice,

přeji vám mnoho radosti z pohybu. Běh už není jen sportem, v současnosti je to také součást životního stylu. Běh je čím dál více populární. Brno nabízí spoustu krásných lokalit vhodných pro běhání. Proto jsem rád, že Brněnský běžecký pohár tato místa zařazuje do svého programu a je tak velmi atraktivní. Velká poklona patří organizátorům za to, s jakou pílí a vytrvalostí jednotlivé ročníky připravují. Jedná se o báječnou akci, tak si ji všichni užijte a mějte radost z pohybu.

Mgr. Jaroslav Suchý
člen Rady města Brna pro školství a sport

Milé běžkyne, milí běžci,

stejně jako v loňském roce, přijměte prosím moji upřimnou poklonu a úctu. Myslím, že Brněnský běžecký pohár je již krásnou tradicí, která k Brnu neodmylitelně patří. Za to velmi děkuji organizátorům, kteří do toho dávají svůj čas, energii a jsou výkonným motorem celé akce. Přeji vám, abyste opět běželi pro radost, a aby proběhnutí cílovou páskou bylo každému z vás osobním vítěstvím.

Sportu zdar.

Ing. Stanislav Juránek

běžec

Vážení a milí,

Brněnský běžecký pohár už neodmyslitelně patří k zimním běžeckým závodům v našem kraji. Díky obětavým organizátorům máme svých 10 tras, po kterých běháme, na které se těšíme, na kterých měříme své síly. Mezi sebou i sami se sebou. Při závodě si nedarujeme ani krok, po závodě je čas na vzájemné přátelství. Radujeme se spolu se svým doprovodem, s našimi diváky, kteří fandí úplně každému i s pořadateli. Všichni tvoříme jednu velkou běžeckou rodinu.

Čekají nás napínavé a radostné chvíle při závodech i při doušcích ochuceného čaje po doběhu!

20. ročník
Brněnský běžecký pohár

BBP JE BĚŽECKÝ SERIÁL,

který se skládá - již po desáté v řadě

Z DESÍTI DÍLČÍCH ZÁVODŮ.

Facebook

© 2018

 

 

 

BĚŽECKÝ SERIÁL

  • BĚH O POHÁR JEHNIC - Běh 17. listopadu
  • MIKULÁŠSKÝ BĚH - Okrouhlá
  • VRANOVSKÝ ŽLEB
  • ŠTĚPÁNSKÝ BĚH - Syrovice
  • KUŘIMSKÝ KROS
  • RADOSTICKÁ NEREZOVÁ DESÍTKA
  • RÁJECKÁ DESÍTKA
  • MODŘICKÝ POHÁR
  • BĚH KOLEM MYSLIVNY
  • BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

BBP NEJSOU POUZE ZÁVODY
PRO AKTIVNÍ REGISTROVANÉ BĚŽCE,

ale i pro širokou veřejnost,
která se jej ve stále
zvýšené míře účastní.